Na spodnji povezavi najdete informacije za učence in starše glede izvajanja nacionalnega preverjanja znanja.

Informacije_NPZ_2021_slo

Letošnji devetošolci bodo v tem šolskem letu kot tretji predmet preverjali znanje iz zgodovine.

Ob koncu drugega in tretjega obdobja se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom (v nadaljevanju: nacionalno preverjanje znanja). Nacionalno preverjanje znanja je za učence 6. in 9. razreda obvezno.

Ob koncu drugega obdobja osnovna šola po predpisanem postopku sama izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in tujega jezika.

KOLEDAR NACIONALNEGA PREVERJANJA ZNANJA
4. maj 2021      (torek)
NPZ iz slovenščine za 6. in 9. razred
6. maj 2021  (četrtek)