Učenci od 1. do 3. razreda, udeleženci interesne  dejavnosti Mladi planinci so se na čudovito in s soncem obsijano majsko soboto  odpravili na pohod do Žavcarjevega vrha.

Pot navkreber je trajala dobro uro in pol  in mladim planincem ni povzročala prav nobenih težav.  Učenci so med potjo z zanimanje opazovali travniške cvetlice.  Spomnili pa se  tudi  na planinsko pravilo, da nam bela pika, obdana z  rdečim kolobarjem- markacija, kaže pravo pot.

Na našem cilju, koči na Žavcarjevem vrhu,  smo si najprej čestitali in zaploskali za še en osvojen vrh. Sledila je malica iz nahrbtnika ter izmenjava sladkarij.  Čas je dopuščal, da so se učenci lahko družili in igrali.  

Tako kot vedno, so bili otroci na koncu veseli, zadovoljni in ponosni na podvig.

Čestitke otrokom za premagano pot v hrib in hvala za lepo vedenje.

Majda Kreševič in Karolina Purgaj, mentorici