Spoštovani starši učencev in učenci Osnovne šole Kamnica.

Vljudno vas vabim na predavanje mag. Danaje Lorenčič  z naslovom

P E R F E K C I O N I Z E M

Predavanje bo v torek, 16. januarja 2024, ob 17. uri, v avli Osnovne šole Kamnica.

Predavanje o perfekcionizmu predstavlja priložnost, da se seznanite z negativnimi posledicami težnje k popolnosti, kar je v sodobni družbi precejšen izziv, saj so najbolj občudovani tisti, ki blestijo na vseh področjih. Čeprav ima perfekcionizem še vedno pretežno pozitivno konotacijo, je lahko zelo nevaren, saj je povezan s številnimi duševnimi težavami, kot so: depresija, tesnoba, samopoškodovanje, motnje hranjenja, obsesivno-kompulzivno vedenje, posttravmatska stresna motnja, sindrom kronične utrujenosti, nespečnost, kronični glavoboli in samomorilnost.

Danaja Lorenčič je avtorica knjig o anoreksiji in o perfekcionizmu, magistra znanosti, knjižna urednica in moderatorka. Svoje izkušnje in strokovno znanje na razumljiv in znanstveno utemeljen način podaja na predavanjih za šole, delovne kolektive, podjetja, nevladne organizacije, strokovna združenja… Skozi njih podaja svojo zgodbo in tiste, ki to potrebujejo, povezuje s strokovnjaki s področja psihoterapije in motenj hranjenja.

PRED PREDAVNJEM BO OB 16.30 SKUPNI SESTANEK 8. RAZREDA GLEDE IZVEDBE ŠOLE V NARAVI.

PO PREDAVNJU BODO, PREDVIDOMA OB 18. URI, GOVORILNE URE PO ODDELKIH.