Petek smo tokrat preživeli malo drugače. Prvošolcem se je na pravljični uri, ki jo imajo redno na urniku, pridružil še 9. razred. In kaj so počeli?

BRALI, seveda!

Tudi ali predvsem tako se na neprisiljen način oblikuje bralna kultura. Z zavedanjem, da smo vsi šli čez svoje bralne začetke, z zavedanjem, da nam kdaj kakšna knjiga ni bila pisana na kožo, s spoznanjem, da nas knjiga lahko popolnoma prevzame, celo požgečka in objame. Vse to so različna, a enako pomembna spoznanja, ki nas oblikujejo in gnetejo našo bralno zavest. Morda je dovolj, da si postavimo izziv – najti SVOJO knjigo! Ali pa tako, ki jo iz srca nekomu podariš. No, začetki pa kot zmeraj: OD ČRKE DO ČRKE.

Hvala devetošolcem za sodelovanje; še zadnje takšno na tej šoli. Tista prava, življenjska šola, še namreč sledi. Srečno na poti!