Tekmovanje iz biologije za Proteusovo priznanje je letos učencem postreglo z zanimivo tematiko – PAJKOVCI. Seveda pa ni šlo samo za pajke. Učenci so morali poznati značilnosti cele vrste organizmov, ki v to skupino še spadajo. Za segrevanje so si ogledati tri ure trajajoč seminar o pajkovcih, nato pa je sledilo temeljito učenje iz različne literature. Res jim ni bilo lahko.
Šolskega tekmovanja, ki smo ga izvedli 20. 10. 2021 se je udeležilo šest učencev (Yiling Shu 8.a, Maxim Chowdhury 8.a, Ela Brus 8.a, Ana Kramberger 9.b, Ela Hedl, 9.b in Zoja Barbirič Frank, 9.b), a sta le dve učenki dosegli zadostno število točk za osvojitev bronastega priznanja in hkrati za uvrstitev na državno tekmovanje. To sta bili Ela Brus in Ana Kramberger. Dober mesec dni je bilo časa, da se dekleti temeljito pripravita še na zadnjo preizkušnjo. Rezultata, ki smo ga vsi nestrpno pričakovali, se je še posebej razveselila Ela Brus, saj je na državnem tekmovanju postala dobitnica zlatega priznanja.
 
Iskrene čestitke vsem udeležencem!
mentorica, Mateja Cerjan