V soboto, 7. 1. 2023, je v Ljubljani na Fakulteti za računalništvo potekalo državno tekmovanje ACM Bober

Na tekmovanju je sodelovalo 1% najboljših učencev iz posameznega razreda. Učenka naše šole Ema Dubravica je med šestošolci dosegla 10 točk od 15 točk, kar ji je prineslo ZLATO priznanje. Iskrene čestitke za dosežen uspeh!
 
Šolskega tekmovanja ACM Bober, ki je potekalo med 7. in 18. 11. 2022, se je udeležilo 257 učencev od 2. do 9. razreda, od tega jih je 78 prejelo bronasto priznanje. Na državno tekmovanje se je uvrstila Ema Dubravica iz 6. b.

V letošnjem šolskem letu je na šolskem tekmovanju ACM Bober je v Sloveniji skupaj tekmovalo 30.226 tekmovalcev, in sicer 14.898 na tekmovanju Boberček (2.-5. razred), 8.760 na selekcijskem tekmovanju Mladi bober (6.-9. razred) in 6.568 na tekmovanju Izkušeni bober (srednja šola).

V vsakem razredu se je na državno tekmovanje uvrstilo več kot 1 % najboljših tekmovalcev iz svojega razreda.

Čestitke vsem tekmovalcem in dobitnikom priznanj!
Danijel Korpar, mentor