V okviru projekta “Tedna programiranja” smo v sodelovanju z zunanjim sodelavcem iz Inštituta za računalništvo, Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, na naši šoli izvedli delavnico: Snovanje 3D računalniške igre v Blenderju.

Pri izbirnem predmetu Multimedija so se učenci v dveh šolskih urah seznanili z odprtokodnim programskim orodjem Blender in njegovo namembnostjo, ki vključuje 3D modeliranje, animacijo, realno-časovno 3D manipulacijo, postprodukcijo in izdelavo 3D računalniških iger. Z uporabo komponente Blender Game Engine so izdelali preprosto prvoosebno igro (premikanje skozi labirint s ciljem poiskati izhod v čim krajšem času).

Na tem mestu še se enkrat zahvaljujem dr. Davidu Podgorelcu iz UM FERI za sodelovanje.

Več o preteklem dogodku Tedna programiranja, si oglejte na naslovu https://codeweek.eu/