Začetek koledarske pomladi je ovekovečil tudi regijski Otroški parlament, ki ga že 34. leto zapored organizira Zveza prijateljev mladine Maribor. Mladi parlamentarci, iz 40 osnovnih šol iz podravske regije, so se že drugo leto zapored poglabljali v področje duševnega zdravja otrok in mladostnikov. 
 
Predstavnici iz OŠ Kamnica sta bili učenki 9.a (Dea Vehovar) in 9.b razreda (Elli Cof). V svojih razpravah so parlamentarci vseh šol soočili različne poglede, izkušnje, želje in potrebe za njihovo dobro mentalno počutje. Združeni so premišljevali možne rešitve in jih v plenarnem delu tudi predstavili. Izpostavili so vrsto zanimivih pobud in vzrokov za njihove duševne izzive. Med slednjimi so bila večkrat omenjena socialna omrežja in njihov vpliv na slabo samopodobo mladih, pomen dobrih družinskih odnosov in primerna pričakovanja staršev, ter včasih (pre)zahteven šolski sistem. Pozdravili so vrsto že uveljavljenih ukrepov na področju premagovanja duševni stisk, kot je Tom telefon, ter seznam dopolnili s svojimi idejami kot je anonimen šolski nabiralnik, omejitev raba socialnih omrežij in spodbujanje prijazne medsebojne komunikacije.