Kako
bit’ hóčeš poet in ti pretežkó 
je v prsih nosít al’ pekel, al’ nebo! 
(F. Prešeren: Pevcu)

Spoštovani starši in obiskovalci šolske spletne strani! 

Slovenci smo eden redkih narodov, če ne celo edini, ki imamo za državni praznik kulturni dan. 8. februar obeležujemo kot praznik, ki ga vsako leto posvetimo spominu na našega izredno priznanega pesnika Franceta Prešerna.  

Tudi na OŠ Kamnica smo kulturni dan posvetili njemu, zato smo pripravili proslavo, s katero smo želeli doseči, da ga še natančneje spoznate kot osebo skozi različne zanimivosti iz njegovega življenja. 

Zaradi trenutnih razmer smo proslavo načrtovali v spletni obliki. Navdih za pripravo nam je bil prav on, saj je bilo njegovo  bistvo v danem obdobju njegovega življenja pozitiven odnos do življenjskega in umetniškega prepričanja, prav tako je tudi nadvse cenil človekovo ustvarjalnost.  

Vljudno vas vabimo k ogledu proslave, saj se boste lahko sami prepričali, da so tudi naši učenci in učenke bili zelo ustvarjalni. Ogledate si jo lahko na tej povezavi.

Želimo vam prijeten ogled! 

Lucija Hameršak z ekipo