Petek, 21. 9. 2018

Danes zgodaj zjutraj smo z jadrnico šli natočit gorivo. Po zajtrku smo se odpeljali v čudoviti majhen zaliv na otoku Braču, kjer smo se kopali in jedli »delikatesno« kosilo. Kasneje smo se odpeljali nazaj v matično marino Kaštela, kjer smo charteristu predali našo jadrnico. Ob pol šestih smo se sprehodili do restavracije, kjer so nam pripravili večerjo, ker smo se pravočasno vrnili na domači privez. Po večerji smo še imeli toliko prostora v trebuščkih, da nam je učitelj Danijel častil sladoled. Pred spanjem smo še spakirali, saj nas jutri že ob devetih čaka odhod domov. Lili in Alja

Četrtek, 20. 9. 2018

Danes smo se zelo zgodaj zbudili saj nas je čakala regata vseh jadrnic Mirnega morja. Imeli smo glasbeno spremljavo in vodilno ladjo Ščedro. Slovenci smo se na koncu ločili od flote in izvajali različne formacije. Nato smo se odpravili v Milno na otok Brač. Sidrali smo v obliki zvezde in se kopali. Zvečer smo šli na sprehod, za tem smo eno uro čakali na palačinke, ki smo si jih spekli za večerjo. Med čakanjem smo nekateri igrali igre s kartami. Nejc

Sreda, 19. 9. 2018

Danes je bil dan drugačen od vseh drugih, ker smo cel dan bili v marini. Od desete ure so potekale zastonj delavnice (npr. bazen, vožnja z čolni itd. ), kjer smo narisali svojo zastavo Mirnega morja. Po delavnicah sem šla na intervju za RTVSLO, na katerem so me spraševali o našem sporazumevanju na jadrnici. Zvečer je bila zaključna prireditev, po njej pa zabava z DJ-em. Alja

Torek, 18. 9. 2018

Po včerajšnjem krstu in palačinka partiju, smo se zjutraj zbudili kot pravi mornarji, saj smo bili polni energije. Odpravili smo na skupinsko slikanje vseh slovenskih udeležencev projekta. Najprej smo se fotografirali v majicah slovenskega Mirnega morja potem pa še v majicah donatorjev. Na srečo smo fotografiranje hitro opravili. Nato pa odjadrali v zaliv Krknjaši, kjer smo se zasidrali in se kopali in vozili z rezervnim čolnom. Med tem ko smo kuhali, se je skuhalo tudi vreme in smo morali zapustiti sidrišče. Še malo smo jadrali proti Splitu in ker je zmanjkalo vetra smo do konca vožnje vozili še samo na motor. Pred marino smo v  floti še plesali z jadrnicami tako da smo izmenoma delali hitre obrate v levo in desno. Dan se je zaključil z delavnicami in »amuletfrendi«. Za večerjo smo pripravili kruhove pice, malo poklepetali in odšli spat. Leo

Ponedeljek, 17. 9 2018

Danes smo se odpravili proti Šolti. Spotoma smo se ustavili v uvali Stari Trogir in se zasidrali. Medtem ko smo se kopali, sta kuharja pripravila kosilo. Kasneje smo se odpravili proti marini Maslinica. Tam smo imeli slovenski večer, kjer smo se predstavili pred ostalimi udeleženci projekta Mirno morje. Zvečer smo poslušali glasbo in se imeli fajn. Martin in Žan Luka

Nedelja, 16. 9. 2018

Danes sem nam je že zjutraj zelo mudilo. Odpravili smo se proti Drveniku in se zasidrali v Mali luki. Tam smo se kopali, skakali v vodo in imeli kosilo – odlične čufte. Nato smo odjadrali proti Rogoznici v Marino Frapa. Nejcu je po dveh popravnih izpitih le uspelo. Sedaj odlično vihti glici gobico s cetom po umazani posodi. Večer smo iskali prijatelje z enakimi zapestnicami in bili na otvoritvi Mirnega Morja, ki z zabavo ob glasbi. Marvin

Sobota, 15. 9. 2018

Danes je prvi dan Mirnega morja. Nanj smo se vozili 7 ur. Med potjo je bilo zelo zabavno. Ko smo prispeli, smo čakali kar tri četrt ure, da smo končno dobili voziček za prtljago. Na jadrnici smo se pogovarjali o ključnih pravilih, ki jih moramo upoštevati na plovilu. Medtem, ko smo jedli večerjo je Leotu padla žlica v vodo. Nato smo sli v salon in smo se pogovorili o urniku, ki ga moremo upoštevati na in izven jadrnice. Dobili smo tudi vsakodnevne zadolžitve. Se slišimo jutri. Alja in Lili