Prireditev ob zaključku Bralne značke je potekala v šolski telovadnici, saj je bralcev od 1. do 4. razreda veliko, na kar smo zelo ponosni. Še enkrat čestitke vsem, ki so v šolskem letu 2022/2023 opravili Bralno značko, in s tem potrdili vrednost knjig, zgodb, pravljic …, ki se ne merijo z otipljivim in materialnim, pač pa s kančki sreče, navdiha, upanja, radosti in še česa.

Našim bralkam in bralcem smo pripravili prijetno presenečenje, saj smo v goste povabili Mavrično čarovnico (Vesna Ina), ki jih je povabila v zgodbo o zmečkanem srcu. Zmečkano srce je knjiga, ki nas lahkotno pripelje do globoke resnice o tem, da tudi besede bolijo. Besede, ki so grde, zlobne in žaljive. In zdravilo? Otroci so se naučili, da se vsemu slabemu protiutež zmeraj najde v dobroti in srčnosti. Ob koncu prireditve so skupaj z Mavrično čarovnico zaprisegli z naslednjimi besedami: »Z roko na svojem srcu, slovesno prisegam, da bom od danes naprej uporabljal prijazne besede, da bom prijazen do ljudi in se bom po svojih najboljših močeh trudil svet narediti lepši.« In lepše nam je bilo …

Več o Mavrični čarovnici si lahko preberete na: https://www.mavricne-zgodbe.si/index.html#witch