Prireditev ob zaključku Bralne značke je potekala v šolski knjižnici, ki je pokala po šivih, saj so se v njej zbrali vsi bralci od 5. do 9. razreda. Še enkrat čestitke vsem, ki ste v šolskem letu 2022/2023 opravili Bralno značko! In ki se zavedate, da v naslednji misli le tiči resnica. Resnica o knjigi … »Knjiga je pot od zlega k dobremu, od krivice k pravici, od napačnega k resničnemu, od noči k dnevu.« (Victor Hugo)

Tudi tokrat smo našim bralkam in bralcem pripravili prijetno presenečenje, v goste smo ponovno povabili Mavrično čarovnico, vendar tokrat brez preobleke. V vlogi pisateljice in pravljičarke nas je obiskala Vesna Ina Črnko. No, z izjemo barvitih nogavic, seveda! In zakaj jih obuje? Kot nam je o svoji življenjski poti pripovedovala avtorica knjig, ki se je iz boječe in ustrahovane deklice preobrazila v stoično osebnost, zanjo nogavice pomenijo tisti ključni korak v preobrazbi – idola, ki je odkritosrčen in pošten, pogumen in neomajen. In kdo bi tak bil? Pika Nogavička, seveda! In misel o tem, da je vse mogoče, če si le drznemo poskusiti.

Več o Mavrični čarovnici si lahko preberete na: https://www.mavricne-zgodbe.si/index.html#witch