Kot vsako leto smo tudi letos na šoli pripravili prireditev ob Prešernovem prazniku. Ob tem razpisujemo literarno likovni natečaj Zlato jabolko, da učenci ustvarjajo, predvsem pa razmišljajo in se posvečajo življenjsko pomembni temi. Za letošnje šolsko leto smo naša razmišljanja in poglabljanja posvetili zdravemu življenju. Tako smo izbrali tudi slogan dr. Horriet Lerner, ki naravnost podpira našo letošnjo tematiko: “S svojim telesom bomo usklajeni le, če ga bomo imeli resnično radi in ga spoštovali. S sovražnikom se namreč ne moremo dobro sporazumevati.” Na Prešernovi prireditvi smo razglasili najuspešnejše prispevke na likovnem in literarnem področju. Na kulturni prireditvi smo namignili na nekatere zdrave in nezdrave dejavnosti, hkrati pa smo z glasbenimi prispevki popestrili namige za zdravo življenje. Zelo zanimivo je bilo prebirati, kaj o zdravem življenju menijo učenci naše šole. Učiteljice so se nasmihale, kdaj z občudovanjem prikimavale, se čudile, kaj vse učenci vedo o zdravem življenju. Pravzaprav vedo zelo veliko, le stežka se držijo pravil, ki si jih postavijo. Na tej poti jim pomagamo odrasli. Poglejmo, kaj vse so zapisali najboljši. Zanimivi prispevki so in zelo dobri nasveti za zdravo življenje. Naši učenci zelo dobro vedo, kaj vse je dobro za naše zdravo življenje. Fotogalerija Rezultati natečaja za Zlato jabolko 2019 na literarnem področju: 1. triletje

mesto avtor in naslov razred
1. Neža Mayer – Potovanje v deželo Zdravja 3. b
2. Marc Felser – Dežela zdravja 3. b
3. Rene Brus – Voda 3. a

2. triletje

mesto avtor in naslov razred
1. Minea Jevšek – Živite zdravo! 6. a
2. Ines Fritz – Zdravo življenje 4. a
  Ivana Borovšak – Oh, ta stres 5. b
3. Patrik Roze – Zdrav dan 6. b

3. triletje

mesto avtor in naslov razred
1. Zara Godec – Zdravje 7. a
2. Maj Emeršič – Ključ do zdravega življenja 9. a
3. Melanie Sofie Lobenwein – Življenje je tvoje 9. a

Rezultati natečaja za Zlato jabolko 2019 na likovnem področju: 1. triletje

mesto avtor in naslov razred
1. Miša Sanda 3. b
2. Patrik Novšak 3. a
3. Ana Linh Krel 1. a

2. triletje

mesto avtor in naslov razred
1. Anja Kermat 4. a
2. Minea Jevšek 6. a
3. Anteja Uršnik 5. a

3. triletje

mesto avtor in naslov razred
1. Adriana Portir 9. a
2. Arne Završnik 8. a
3. Manca Žerdin 7. a