Pričetek  šolskega leta pomeni tudi pričetek predtekmovanj za kviz Male sive celice. Predtekmovanje za podravsko regijo se je odvijalo v torek, 24 . septembra 2019  na Osnovni šoli rada Robiča Limbuš, katere učenci so zmagovalci lanske  finalne oddaje kviza  Male sive celic.

Našo šolo sta zastopali dve ekipi sedmošolcev, osmošolcev ter devetošolcev. Arne Završnik, 9.a, Nives Furlan, 8.a in Ana Kramberger so sestavljali prvo ekipo. Filip Barbirič Frank, 9.b, Vita Rojs, 8.a in Chiara Mačukat so bili v drugi ekipi. Slednji se je uspelo uvrstiti v ustni del, kjer so med 50 ekipami pri  pisnem delu  dosegli 8. mesto.

Našo šolo so odlično zastopali in suvereno odgovarjali na zapletena vprašanja voditelja Nika Škrleca pred polno dvorano, vendar jim je  zaradi razlike točk med 1. in 8. uvrščeno ekipo na pisnem delu, za las ušla uvrstitev v televizijsko oddajo. Čestitke našim »malim sivim celicam«.

mentorica Karolina Purgaj