Spoštovani starši,

pomlad je prava priložnost, da ponovno zaživi naš Pešbus.

Aktivna pot v šolo pomeni, da otroci v šolo pridejo peš, s kolesom ali skirojem. Pomembna je za zdravje, samostojnost in socialni razvoj otrok, saj zagotavlja minimalno priporočeno količino fizične aktivnosti in spodbuja vzgojo o prometni varnosti ter trajnostnem razvoju.

Otroci, ki hodijo v šolo peš ali s kolesom, so bolje telesno pripravljeni kot tisti, ki se vozijo. Dokazano je, da se taki otroci tudi sicer več gibljejo in med drugim lažje sledijo pouku.

V prihajajočem mesecu bomo na OŠ Kamnica organizirali PEŠBUS za otroke 2. in 3. razreda, ki bo trajal VSAK PONEDELJEK IN SREDO, od 20. 4. do 1. 6. 2022.

PEŠBUS je namenjen učencem, ki bodo odšli s spremljevalci peš do šole po vnaprej začrtanih poteh in ustaljenem urniku.

Pešbus se bo odvijal v vsakem vremenu od 20. 4. 2022 do 1. 6. 2022. Opozarjamo, da Pešbus ne čaka na zamudnike!

Vsa postajališča bodo na mestu, kjer bo otroke zjutraj ob dogovorjeni uri čakal spremljevalec, označena s tablo od petka, 15. 4. 2022, naprej.

BROŠURA

POSTAJE PEŠBUS-a