1. oktober je mednarodni dan starejših. NIJZ nas je pozval k akciji »Pokloni čas, polepšaj dan«, s katero so želeli, da se približamo starejšim nad 65 let, predvsem tistim, ki so sami in osamljeni.

Odločili smo se, da bomo s 5. razredi, pripravili manjša darilca in obiskali varovance v Domu pod Gorco v Mariboru, v tednu, ko je mednarodni dan starejših ter hkrati obeležujemo teden otroka.

V petek 6. oktobra je prišel po nas mini avtobus, ki nas je ob 10.00 popeljal v Dom pod Gorco Maribor. Pričakala nas je skupina varovancev, katerim smo predali majhna darilca in se z njimi podružili. Na koncu smo zapeli pesmico. Obljubili smo jim, da se bomo še oglasili in takrat se bomo predstavili tudi z manjšim kulturnim programom. Poslovili smo se s prijetnimi občutki, saj smo drug drugemu polepšali dan.