Naše prvošolce sta v torek, 30. 5. 2023, obiskala dva res posebna gosta. Zakaj posebna? Med drugim zato, ker sta kosmata, štirinožna in noro ljubka! S svojima lastnicama, Ino in Veroniko, iz društva Tačke pomagačke sta nam skozi igro pokazala, kaj kužki vse znajo in zmorejo, hkrati pa sta nas poučila o tem, kako se z njimi rokujemo, spoznamo, kako se jim pravilno približamo, pa tudi o tem, kaj narediti, če nas kuža podre. Prostovoljki sta nam pojasnili, kako se kuža vede, kadar je vesel, kadar kliče k igri, kadar je radoveden … Razvajali smo ju tako z briketi kakor z božanjem in čohanjem.

Društvo Tačke pomagačke je bilo ustanovljeno leta 2007, njegov cilj pa je izboljšati počutje otrok, mladostnikov, odraslih, starostnikov in oseb s posebnimi potrebami, tako da delujejo na več področjih. Društvo je humanitarno, prostovoljno in nepridobitno. Več o društvu si lahko preberete na: www.tackepomagacke.si

V prilogi pa lahko pogledate, kaj se smatra za PRAVILNA in kaj za NEPRAVILNA dejanja v odnosu do kužkov.

Odnos do kužkov