Na OŠ Kamnica smo v okviru projekta Mladim se dogaja – Z ustvarjalnostjo in kreativnostjo do podjetnosti izvedli  iz delavnic, ki krepijo veščine učinkovitega reševanja problemov s pomočjo Design Thinkinga.

Design Thinking je način razmišljanja “zunaj okvirjev”, ki kreativno rešuje različne tipe problemov skozi 9 faz(Canvas).

Učenci so s pomočjo mag. Barbara Pribožič Leka in sodelujočih učiteljev Tare Abraham in Siniše Brkića uspešno reševali več zadanih problemov: načrtovanja rojstnega dne, organizacije valete v primeru ukrepov COVID-19, šolskega plesa ali učinkovite uporabe notranjega atrija šole.

Na kreativno reševanje problemov so dodali še vaje iz govorice telesa in učinkovitega prezentiranja. Učenci so imeli odlične ideje, morda pa katero izmed njih tudi uresničimo.

Tara Abraham, Siniša Brkić