Tudi letos smo na naši šoli imeli mlade raziskovalce, ki so se udeležili natečaja Mladi za napredek Maribora. Prijavili smo dve raziskovalni nalogi. 14. 4. 2022 je potekala razglasitev rezultatov, kjer sta mlade raziskovalce pozdravila župan MO Maribor Saša Arsenović in članica predsedstva ZPM Maribor Majda Stuc. 

Iva Kastelic, 8.b je svojo raziskovalno naloga opravljala na področju psihologije pod naslovom,  Če ne govorim, ne pomeni, da ne sporočam (Telesna govorica). Prejela je bronasto priznanje.

Naja Dobovšek, 8.a in Eva Kerčmar, 8.a sta raziskovali na področju varstva okolja. Za nalogo Moda nas ne bi smela stati Zemlje sta prejeli srebrno priznanje ter se uvrstili na državno raven, kjer sta prejeli bronasto priznanje. Prav tako pa je bila ta naloga predlagana za nagrado Zveze prijateljev mladine Maribor v letu 2022 s strani ocenjevalnih komisij. Nagrada se jima je za las izmuznila. Svojo nalogo sta  11.5.2022 dekleti predstavili tudi v Centru eksperimentov.

 

Vsem raziskovalkam in mentorjem čestitamo in se že veselimo novih raziskovanj.