Začetek šolskega leta je tudi v znamenju predtekmovanja za oddajo Male sive celice. Kot veste, so razmere v državi, zaradi Covid-19, botrovale tudi temu, da je letošnje predtekmovanje prilagojeno. Poteka v dveh delih. Prvi del se je odvil v torek, 15.9. in sicer on-line. Tudi letos sta našo šolo zastopali dve ekipi. Prvo ekipo so sestavljali Naja Dobovšek, 7.a, Chiara Mačukat, 8.b ter Vita Rojs 9.a. Drugo ekipo so sestavljali Luka Ogrin, 7.a, Ana Kramberger, 8.b ter Nives Furlan, 9.a.

Luka, Ana ter Nives so izkoristili prednost domačega terena in  se uvrstili v ustni del predtekmovanja, kamor se uvrsti osem najboljših ekip. Pesti  zanje bomo stiskali  prihodnji teden, ko bo na OŠ Maksa Durjave potekal še ustni del predtekmovanja, kjer se ekipe borijo za uvrstitev v televizijski del. Čestitke vsem tekmovalcem za izkazano znanje.

Mentorica: Karolina Purgaj