3. MESTO NA DRŽAVNEM POLFINALNEM TURNIRJU V KOŠARKI

(7. – 9. MESTO V SLOVENIJI)

V torek,14. 3. 2023 smo igrali na polfinalnem turnirju v košarki za starejše deklice v Rogaški Slatini. Na turnir smo se uvrstili skupaj s domačinkami in šolo iz Šmarja.

Obe šoli sta kandidatki za naslov prvakinj v Sloveniji, saj njihova dekleta vadijo v domačih klubih. Tako smo že v naprej vedeli, kaj nas čaka v Rogaški Slatini. Trudili smo se po najboljših močeh in pustili na igrišču dober vtis. Obe tekmi smo sicer izgubili, a smo dosegli skupno 7. do 9. mesto v Sloveniji, kar je izreden uspeh te generacije deklet. Povejmo pa, da je glavnina ekipe iz 8. razredov in bodo naslednje leto tekmovale v isti zasedbi.

Turnir so osvojile domačinke iz Rogaške, ki so premagale na papirju močnejše iz Šmarja. Tako so se uvrstile na finalni turnir treh najboljših šol v Sloveniji.

 Za šolo so nastopile:

Ines Fritz, Nuša Hodžić Kokol, Neja Vidergar, Dea Vehovar, Laurena Hlapčič, Ajnes Skenderi, Lina Hancman, Nuša Savič, Esra Skenderi, Karin Hancman, Nika Novak, Pia Marko

Našim uspešnim dekletom velike čestitke.

ČETRTFINALNI TURNIR V MURSKI SOBOTI, 26. 1. 2023

V četrtek, 26. 1. 2023 smo v Murski Soboti premagali domačinke, ki so bile vidno razočarane, saj se niso uvrstile v nadaljevanje tekmovanja. Tako smo se uvrstili na polfinalni turnir in lahko rečemo, da smo presegli naša pričakovanja v uspešnosti na tekmovanjih v košarki za starejša dekleta.

Za šolo so nastopile:

Ines Fritz, Nuša Hodžić Kokol, Neja Vidergar, Dea Vehovar, Laurena Hlapčič, Ajnes Skenderi, Lina Hancman, Nuša Savič, Esra Skenderi, Karin Hancman, Nika Novak, Pia Marko

Čestitke dekletom.

Zapisal mentor: Gregor Hartman