V torek, 19. 4. 2022 so dekleta na šolskem tekmovanju v košarki za mlajše deklice suvereno osvojile naslov najboljših. Način, kako so si priigrale naslov, nam vliva prepričanje, da čakajo to generacijo deklet še lepi rezultati. 
Najprej so se pomerile z domačinkami, šolo Prežihovega Voranca. Ker še nismo vedeli, kako bo tekma stekla, so dekleta bila nekoliko nervozna. Ko pa so začeli koši padati in obramba je naredila svoje, so se dekleta sprostila in dosegla zmago 41:4.
Nato pa smo igrali s šolo Tabor 1 za prvakinje Maribora, ki je pred tem bila boljša od šole Maksa Durjave. Ker smo si to tekmo ogledali smo vedeli, da je potrebno našo igra ponoviti in nam naslov ne more »pobegniti«. In tako je tudi bilo. Zmagale so z 33:9.
Dekleta so suvereno opravile svoje naloge in osvojile naslov.
Za šolo so nastopile: Nuša Hodžić Kokol, Neja Vidergar, Dea Vehovar, Laurena Hlapčič, Ajnes Skenderi, Lina Hancman, Pia Marko, Nika Novak, Zoja Grgić
 
Čestitke!
Zapisal mentor: Gregor Hartman