Nekoč je učenjak rekel: »Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.« In zato smo v mesecu aprilu skupaj telovadili!

Po več kot uspešnem zaključku lahko povemo, da je knjižni bazar okrepil ne samo duha, temveč tudi naša telesa, saj smo s premestitvijo knjig v prostor bazarja dodobra natrenirali mišice. Zahvala gre vsem učencem, ki so z veseljem priskočili na pomoč, predvsem Galu, Kaji, Mykoli in Volodymyru.

Skupaj nam je uspelo!

Učenci in učenke so pridno nosili svoje knjige od doma, ki so bile namenjene dobrodelnosti v smislu nakupa po simbolični ceni 1 €. Zraven teh smo na bazarju ponudili tudi tiste s knjižničnega odpisa, kar je končno število ponujenih knjig še povečalo.

Prepričani smo, da so učenci med ponujenimi knjigami našli kaj zase, ali pa podarili v dar sestram, bratom … In ravno ta dobrodelna nota velja za vodilo izvedbe! – končni izkupiček je kot rečeno namenjen za šolski sklad in s tem zaokroženo celoto.

Še enkrat hvala vsem za pomoč!

Janja Hleb, knjižničarka