V okviru programa RaP-a, ki ga izvaja OŠ Kamnica, smo v soboto (27.2.2023), z učenci 4. in 5. razreda, mi ŠLI PO SVOJE. Da vseeno pridemo do želenega cilja – Žavcarjev vrh – smo morali naučeno znanje ORIENTACIJE prenesti v prakso. Tudi kadar gremo po svoje, poskrbimo za varnost. Pohodna obutev, hidracija in vedenje planinca.

Kaj bi imeli postanke za malico, ko pa nas na cilju čaka merjenje KULINARIČNIH SPRETNOSTI in estetika priprave hrane v našem internem »Malem masterchefu«.

Gozd in travnik sta bila tako prijazna, da sta nam ponudila svoje plodove, s katerimi smo nadoknadili izgubljene vitamine, minerale in antioksidante, ter si spočili oči na 50-tih odtenkih zelene.

Okusno pripravljene jedi, so napolnile trebuščke, ki so zahtevali kratko pavzo, pavzo brez počitka ampak športno pavzo. Nogomet, frizbi in šah, so hitro odščipnili čas pred nalogami, ki so jih (če so jih uspešno rešili), pripeljale do skritega ZAKLADA..

Še zadnje »kot šefi« slikanje in varno v dolino.

Zadovoljna družba v kombinacije (po mesecu čakajočega) sonca, sta naredila prijetno soboto.

Uroš Kogal