Zavlada tišina. Slišiš le utrip svojega srca, ki razbija kot noro. Občinstvo čaka. Sodniki pripravijo pisala in s sokolskim očesom opazujejo le njih – 6 deklet, ki nepremično stojijo sredi ogromne dvorane in čakajo, da iz zvočnikov zadonijo prvi toni glasbe. Da lahko osvobodijo srce, ki bi rado, da se njegovemu divjemu utripu pridruži še telo – da eksplodira! Zbudi še občinstvo, ki vstane s klopi in bučno ploska, nori! Kot nori teh 6 deklet, ki z nasmeški na obrazu divje plešejo in z usklajenimi gibi polnijo dvorano. Ne šov, spektakel! Kot se za DRŽAVNO PRVENSTVO spodobi.

Šolski plesni festival je prav gotovo izjemna priložnost, da se mladi srečajo s plesom, ustvarjajo, najdejo sproščenost v svojem telesu, se pomerijo z ostalimi … In našim dekletom – Naji Dobovšek, Lani Lazar, Evi Kerčmar, Anteji Uršnik, Naji Šimac in Ivani Borovšak – je uspelo priplesati do samega platoja večnadstropne torte – do državnega prvenstva, ki se je odvijalo 1.6.2022 v Polhovem Gradcu. Sodelovale so šole s cele Slovenije, konkurenca je bila zares močna, našim puncam pa je uspelo osvojiti odlično 6. mesto!

Spodaj si lahko pogledate posnetek njihovega nastopa:

Dekleta, iskrene čestitke! Ponosni smo na vas!
Mentorica: Nuša Maver, učiteljica športa