14. aprila se je uradno zaključilo tekmovanje iz slovenščine za učence od 1. do 7. razreda. Letos so se po nekaj letih odmora tekmovanja ponovno udeležili učenci 1., 2. in 3. razredov, ki so uspešno odpisali svoje prve tekmovalne spise. Tudi učenci ostalih razredov so se pri svojem literarnem ustvarjanju zelo potrudili in bili nagrajeni s priznanji. Tekmovanja se je letos udeležilo kar 145 tekmovalcev.

Vsem udeležencem, še posebej pa tistim najuspešnejšim, čestitamo za prejete dosežke.

Hkrati vas obveščamo o izjemnem dosežku učenca Roka Dubravice iz 9. a, ki je letos na državnem tekmovanju iz slovenščine za las (za 1 točko) zgrešil zlato priznanje in prejel srebrno priznanje. Tekmovanje za učence 8. in 9. razredov je potekalo od novembra 2023, pa do konca marca 2024 in Rok je na vseh treh ravneh izkazal izjemen uspeh ter s svoji razmišljanjem in izražanjem prepričal ocenjevalce nalog. Iskrene čestitke!

Ob letošnjih dosežkih se že veselimo novih izzivov, uspehov ter ustvarjanj v naslednjem šolskem letu.

Katja Soršak Godec,

predsednica šolske tekmovalne komisije in mentorica