V torek, 3. 10. 2023 je potekalo na Atletskem stadionu Poljane ekipno atletsko tekmovanje mariborskih šol. Tudi naša šola se je udeležila tega zelo lepo organiziranega tekmovanja na katerem učenci tekmujejo kot ekipa. Zelo pomembna je pri tem množična udeležba učencev na vseh tekmovalnih disciplinah.

Kljub zelo dobrim posameznim rezultatom: 1.mesto Nuša Hodžić Kokol – 60 m, 2.mesto Maks Golob Mironov – 1000 m, 3.mesto Luka Žnidarič – met vortexa in 3.mesto Nika Furlan – 300 m, zaradi malo številčnosti nismo dosegli vidnega skupnega rezultata. Fantje in dekleta so bili skupno na 6. mestu. Dekleta so dosegla odlično 3.mesto v štafeti 4 x 100 m, fantje pa štafete sploh niso mogli teči, ker so prišli na tekmovanje samo trije.

Upamo, da se bo v naslednjih letih ekipna udeležba učencev na tekmovanju boljša, da bodo odlični rezultati posameznikov zasijali v pravi luči.

Zapisal: Gregor Hartman