Dragi učenci, spoštovani delavci šole, dragi starši !

Šolska skupnost učencev OŠ Kamnica se je odločila, da bo ta december dobrodelna. K dobrodelnosti zato vabimo tudi vas.

V ta namen smo se priključili humanitarni akciji »30 dni za 30 srčnih dejanj«,

ki bo potekala od 1. do 30. decembra z vsakodnevnimi akcijami.

Pri nas v šoli bomo vsakodnevno akcijo objavili na oglasni deski v pritličju in na spletni strani šole.

Za menjavo akcij bodo od ponedeljka do petka skrbeli predstavniki šolske skupnosti z mentorico.

Vsakodnevne akcije:

2. december

3. december

4. december

5. december

6. december

9. december

10. december

11. december

12. december

13. december

16. december

17. december

18. december

19. december

20. december

Akcije bodo tudi vsak večer objavljene na spletni strani društva Humanitarček in na facebook-u za naslednji dan.

Akcijo izvedete enkrat tekom dneva – sami, s starši, s partnerjem, s sosedovimi otroki… Akcije so drugačne – vsak dan namenjene eni osebi ali eni skupini – tudi vam samim. Ene bodo zahtevale malo več energije, iznajdljivosti in časa… druge boste lahko opravili mimogrede in jih kar tako opravili na poti v službo, vrtec in šolo – prepričani smo, da nato še večkrat… Vam vzame le minuto – a nekomu lahko spremeni celoten dan…

Delili bomo nasmehe, pomagali živalim, socialno ogroženim otrokom in posebnim otrokom, pa starostnikom, brezdomcem, vračali nasmehe, kuhali kavo in čaj sodelavcem ter delili objeme… Nas ne stane veliko, ko pobrskamo po omarah in pomagamo s starimi oblačili brezdomcem… ali pa v zavetišče za živali odnesemo brisače in stare odeje… Lahko pa se samo odpovemo kakšni razvadi in podarimo evro kakšni od predlaganih dobrodelnih ustanov….

Vsak to zmore… ker verjamemo v dobro.

Veselja, miru in prijetnih trenutkov poln december vam želimo…

Predstavniki šolske skupnosti z mentorico