V soboto, 12. januarja 2019, je v Mariboru na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko potekalo državno tekmovanje v iz računalniškega razmišljanja Bober, ki se ga je udeležila Eva Gašparič iz 9. a in dosegla srebrno priznanje.

Na državno tekmovanje se uvrsti le 1% najbolj uspešnih učencev.

Za uspeh ji iskreno čestitamo.

Šolsko tekmovanje je potekalo od 12. do 16. novembra 2018. Tekmovanja se je udeležilo 249 učencev od 2. do 9. razreda. Bronasta priznanja jih je prejelo 73. Na državno tekmovanje, ki bo 12. januarja 2019 na UM FERI, se je uvrstila učenka Eva Gašparič iz 9. a razreda. V letošnjem šolskem letu se je tekmovanje Bober udeležilo več kot 33.500 tekmovalcev iz cele Slovenije.

Vsem tekmovalcem čestitamo za dosežen uspeh na tekmovanju.

Naloge in rešitve si lahko ogledate na tej povezavi.