Spoštovani starši,

aktivna pot v šolo pomeni, da otroci v šolo pridejo peš, s kolesom ali skirojem. Pomembna je za zdravje, samostojnost in socialni razvoj otrok, saj zagotavlja minimalno priporočeno količino fizične aktivnosti in spodbuja vzgojo o prometni varnosti ter trajnostnem razvoju.

Otroci, ki hodijo v šolo peš ali s kolesom, so bolje telesno pripravljeni kot tisti, ki se vozijo. Dokazano je, da se taki otroci tudi sicer več gibljejo in med drugim lažje sledijo pouku.

Ob podpori programa Aktivno v šolo ga bomo izvedli tudi na naši šoli.

Akcijo bomo v Mariboru izvajali v septembru v času Evropskega Tedna Mobilnosti in sicer od 17. do 21. septembra 2018. Na OŠ KAMNICA pa v času od 1. 10. 2018 do 5. 10. 2018, v TEDNU PROMETNE VARNOSTI.

Zastavili bomo vsaj eno pot – traso s postajališči, ki jo pripravimo skupaj. Predlagamo, da se vključite predvsem starši otrok z bivališčem v bližini zastavljene trase. O podrobnostih bomo nato obvestili starše prijavljenih otrok.

BROŠURA

Dopis staršem