Šolska skupnost učencev PDF natisni E-pošta
Šolska skupnost
Prispeval Danijel Korpar
ponedeljek, 21. februar 2011, ob 22:11

Je sestavljena iz predstavnikov vseh oddelčnih skupnosti. Vodi jo mentor, ki ga predlaga in imenuje ravnatelj skupno s predstavniki učencev. Mentorja lahko predlagajo oddelčne skupnosti.

alt Po Pravilniku o pravicah in dolžnostih učencev v osnovni šoli bomo skrbeli za uveljavljanje pravic in izpolnjevanje dolžnosti učencev. Plan šolskega parlamenta izdela  mentorica  šolske skupnosti, ki tudi skrbi za njegovo realizacijo.
Plan dela ŠSU je priloga tega načrta in ga prejmejo vsi razredi na šoli.
Ta oblika dela učencem omogoča, da ustvarjalno sodelujejo pri poteku vzgojnega dela v šoli.
Šolska skupnost je  nepogrešljiva skupnost, ki skrbi za to, da je klima na šoli čim bolj sproščena in da bi bilo otrokom in učiteljem med časom, ki ga preživljajo v šoli, čim lepše! Sodelovanje v Šolski skupnosti pa nam ji v dosedanjem delovanju pomagalo do spoznanja, da je za dosego skupnega cilja potrebno sprejemati, upoštevati različna mnenja. Vključevanje vseh učencev v izvajanje sprejetih odločitev pa krepi naš čut za odgovornost in nam pomaga pri odraščanju v zrele in odgovorne ljudi.

Mentorica skupnosti učencev: Darja Vezjak

Zapisniki sej: